Sketch App Sistem GereksiniUI/UX Prototiplemede çoğunlukla kullanılan yazılım Sketch App’i bilgisayarınıza yükleyebilir misiniz? Sistem gereksinimlerini bu makale ile açıklığa kavuşturalım.

Sketch App 51.3 versiyonunu kurabilmek, güncelleme ve yenilikleri alabilmek için macOS Sierra (10.12.2) veya daha yeni bir macOS sürümünün yüklü olması yeterlidir.

Eğer macOS Sierra’dan daha önceki sürümleri kullanıyorsanız Sketch App‘in bunun için olan versiyonlarından birini kullanabilirsiniz. Sketch App Güncelleme sayfasından bunun için bilgi edinebilirsiniz.

macOS sürümünü güncelleyebilmek için Apple’ın web sitesindeki talimatları izleyin.

Çoklu sayfalar ve yine bu sayfalarda onlarca belki de yüzlerce Artboard içeren karmaşık projeler üzerinde çalışıyorsanız, yüksek performans için yapmanız gereken şey RAM (bellek) artırımı olacaktır. Yine genel sistem hızı için SSD disk kullanmak da kişisel tavsiyelerim arasındadır. Gerçi yeni versiyon Apple bilgisayarlarda artık SATA disk neredeyse kullanılmıyor veya SSD diskli versiyon alınabiliyor.

Uyumluluk konusunda hala emin olamadınız mı? Satın almadan önce performans, iş akışı ve benzeri konuları test etmek için 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Leave a Reply