Sketch App

Apple Kullanıcı Arayüz Şablonları

By 4 Temmuz 2020No Comments

Apple’ın ürettiği bilgisayar, tablet, saat, telefon, tv gibi bir çok cihaz içinde kullandığı ana omurga bir işletim sistemi ve bunun versiyonları bulunuyor. Aynı yazılım mimarisini paylaştığı gibi aynı markaya ait olan ürünlerin de arayüzlerinin bir birleri ile uyumlu olması kaçınılmaz.

Tabi bu ortamlar için uygulama/içerik üreten tasarım/geliştirici ekipleri içinde belirlemiş olduğu kurular bulunuyor. Yazılım ve tasarım ekipleri için kaynak, süreç ve yönetimi için yayında bulunan developer.apple.com web sayfası; uygulamalarda olmasını istediği hemen her kuralı ve örnek çalışmaları veren bir kaynaktır.

Kullanıcı arayüz tasarım sürecine de yine kullanılan Photoshop, SketchApp ve Adobe XD gibi yazılımlar için de tasarım şablonlarını indirebilirsiniz. Developer web sayfası içindeki Human Interface Guidelines sayfalarında iOS, macOS, watchOS ve tvOS için şablonlar ve standartlar bulunuyor. Bu sayfadaki dosyaları indirerek UI (User Interface) tasarımlarınızda daha verimli ve hızlı geliştirmeler sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply