Dropbox Paper, çeşitli dosya türleri için dosya önizleme yerleştirmelerini özelleştirmenin yeni yollarını bugün bir güncelleme ile alıyor.

Masaüstü, tablet ve telefonlarınızdan bulut tabanlı depolama dosya senkronizasyon hizmeti sunan Dropbox’ın ekipler odaklı işbirliği uygulaması Paper’a yeni bir güncelleme geldi. Paper ile belgeler üzerinde notlama yaparken artık daha fazla belge tipinin içeriği görüntülenebiliyor.

Paper’daki güncelleme detaylarına gelecek olursak;

Daha fazla belge tipi içeriği görüntüleyebilme

Dropbox Paper; PDF, PowerPoint ve Adobe Illustrator belge içeriklerini görüntüleyebiliyor. Bu sayede Paper içinde oluşturduğunuz belge üzerine çalışırken, ilgili dosyayı açmadan belge içine yerleştirme ve görüntüleyebilme sağlıyor.

İşbirliği için tek bir yer

Hazırladığınız içeriğin sunumunu yaparken ekip içindekilerin geri bildirimleri, ek seçenek istekleri gibi yorumlar farklı yerlerden gelebilir. Bunu Paper belgesi içinde yapmak ise size tüm konuşmaların ve yorumların tek bir yerde olmasını sağlar.

Bağlı dosyaları güncel halleriyle belgenizde tutun

Özellikle tasarımlar güncellendiğinde ekran görüntülerini almak veya Export işlemlerini tekrar yapmak gerekmez. İlgili dosyanın güncellenmesi ile Paper belgenizdeki önizleme de güncellenecektir.

Belge seçenekleri ile paylaşımı özelleştirin

Önizlemesini paylaşacağınız örnek bir sunum dosyasının hangi sayfalarının paylaşımda görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz.

Dropbox Paper gerçekten de ekipler arası dosyalar üzerindeki çalışma yönteminizi değiştirmeye aday. Bunun için Web veya iOS uygulamasından birini tercih edebilirsin.

Leave a Reply