BlackMagic Design

Yeni URSA Broadcast

By 1 Ağustos 2020No Comments

Yeni URSA Broadcast, makul fiyatlı bir Ultra HD profesyonel yayın kamerası olması sebebiyle, yayıncıların Ultra HD’ye geçmelerine yardımcı olacaktır. URSA Mini Pro kameramızın tasarımı üzerine geliştirilmiş olduğu için, yayıncıların olmasını beklediği tüm bilindik kamera kontrollerini ve özelliklerini içerir ve URSA Mini Pro aksesuarıyla da uyumludur. Dijital film kameralarımızın aksine, sensör ebatı URSA Broadcast’ın B4 lens yuvasına uygun olarak tasarlandığından, çok daha geniş bir alan derinliğine sahiptir ve böylelikle görüntünün daha fazlasının odakta kalmasını sağlar. Ayrıca, geniş dinamik aralığı sayesinde daha güzel görüntüler oluşturabilir ve HDR iş akışlarına entegre olabilir.

Ancak, URSA Broadcast başka iki büyük sorunu daha çözümlemektedir. İlk olarak, bir kamerada iki kamera özelliklerini taşımaktadır. Standart bir çekim kamerası gibi çalışır ama, aynı zamanda bir stüdyo kamerasıdır. Harika bir HD kamera da olması, kameranızı daha üst bir seviyeye çıkarabileceğiniz ve elinizdeki lensler ile bataryalarınızı kullanabilmenizi sağlar. Standart SD ve CFast kartları kullanır. Bu yüzden, pahalı özel medya türlerini kullanmanıza gerek yoktur. Dosya formatları; DNx145, DNx220X, ProRes ve hatta RAW gibi standart formatlar olduğu için, herhangi bir dosya kodlama işlemi gerektirmeden, kurgu ve medya yönetimi iş akışlarına entegre olur.

Blackmagic URSA Broadcast, stüdyo kamera özelliklerini de içerir dolasıyla, onu daha sık kullanabilirsiniz çünkü çekim ve canlı prodüksiyon iş akışlarının her ikisinde kullanılabilir. Fiyatı oldukça uygundur ve şimdi yalnızca US$3,495 dolara satın alınabilir.

Daha fazla bilgi için >

Leave a Reply