Popüler kombine izleme ve kayıt çözümlerimizin yeni modelleri olan Blackmagic Video Assist 12G HDR’yi de duyurdu.

Bu yeni modeller; daha parlak HDR ekranlar, dahili skoplar, geliştirilmiş bataryalar, 12G-SDI, iyileştirilmiş odak yardımı araçları, 3D LUT’lar ve desteklenen kameralardan yerel Blackmagic RAW kayıt özelliği sunar!

5 inç ve 7 inç modellerin her ikisinde 12G-SDI ve HDMI 2.0 ile, hemen hemen her cihazdan 2160p60’a kadar tüm formatlarda kayıt için destek sunar. LCD ekranı şimdi süper parlak 2500nit yeni bir ekrandır ve çoğu tüketici kameralarında bulunan küçücük ekranlardan çok daha büyüktür. Ayrıca Video Assist, profesyonel odak yardımı araçları ve kayıt için daha iyi kalitede dosya formatları sunar.

Hangi kurgulama yazılımını kullandığınıza bakmaksızın, Video Assist hepsiyle çalışmanızı sağlar çünkü; desteklenen kameralardan ProRes, DNx ve Blackmagic RAW formatlarında kayıt yapabilirsiniz.

Video Assist, yaygın olarak kullanılan SD kart medya kullandığı için, bulması kolay flaş bellek kartlarına kaydedebilirsiniz. Dosyaları, standart CFast kartları üzerine uzun kayıtların yapılmasını sağlayacak kadar küçüktürler. Daha büyük olan 7 inçlik Video Assist 12G modelinin, kayıt esnasında bile dolu kartları değiştirebilmeniz için 2 adet SD kart yuvası vardır.

Böylece, kaydı hiç bir zaman durdurmanıza gerek yoktur! Hatta, büyük harici USB flaş disklere kayıt yapmanız için, takmanıza yarayan bir USB-C genişletme portu bile var. USB sürücüyü bilgisayarınıza takın ve kurgulamaya başlayın!

Yeni tasarım ayrıca, iyileştirilmiş bataryaları da içerir ve iki adet standart Sony L-Seri bataryayı destekler. Bunun anlamı; Blackmagic Video Assist 12G’nin inanılmaz derecede çok yönlü olduğu ve yeni nesil dijital sinema çekimleri, canlı yapım mastering işlemi ve yayın testi ve ölçümü için, mükemmel bir çözüm olduğudur!

Kaynak : Grant Petty – Blackmagic Design

Leave a Reply