BlackMagic Design

Yeni ATEM 4 M/E Broadcast Studio 4K

By 11 Haziran 2020No Comments

Canlı prodüksiyon switcher’leri; efektler, geçişler, grafikler ve daha nicesini içeren televizyon programlarını gerçek zamanlı olarak oluşturmanızı sağlar. Oldukça tutulan bir switcher serimiz vardır ancak, en büyük switcher’imiz 2 M/E ile sınırlıydı ve büyük projeler üzerinde çalışan bazı müşterilerimiz, daha güçlü bir switcher talep etmişlerdi.

Bugün, şimdiye kadar olan en güçlü ve en gelişmiş canlı prodüksiyon switcher’imiz, ATEM 4 M/E Broadcast Studio 4K’yı piyasa sunduk. 2 M/E Broadcast Studio modelinin yerini almıştır ve daha önceki model gibi; 20 adet 12G-SDI girişi, DVE, picture in picture (kelebek açma) efektleri için SuperSource compositing moturu, onlarca geçiş türü ve efekti, Ultra HD çoklu görüntüleme çıkışı, süper temiz görüntü miksajı için her girişte tam senkronlama ve çok çok fazlasını içerir.

Yine de bu yeni model, kendisini son derece etkili bir switcher yapan, 4 sıra tamamen bağımsız miksaj efektlerine sahiptir. Ayrıca her bir ME sırasında, tamamen yeni tasarlanmış ATEM Advanced Chroma Keyer’lerden 4 adet vardır. Bu da toplam keyer sayısını 16 yapar. Bu, devasa bir gelişmedir ve son derece büyük ve karmaşık canlı etkinliklerin yayınlanmasını mümkün kılacaktır.

ATEM 4 M/E Broadcast Studio 4K şimdi US$5,995 dolarlık etiket fiyatıyla satışa hazırdır.

Daha fazla bilgi için >

ATEM 2 M/E Broadcast Studio 4K Güncellemesi

Eğer daha önceki model olan ATEM 2 M/E Broadcast Studio 4K’ya sahipseniz, sizin için güzel bir haberimiz var. İç kısım olarak benzer bir tasarıma sahip olduklarından, daha önceki 2 M/E modelini, yeni ATEM 4 M/E Broadcast Studio 4K modeliyle aynı özelliklere sahip olması için güncelleyebildik. Bu da herhangi bir 2 M/E modelini, şimdi 4 M/E’ye yükseltebileceğiniz ve switcher’in eski tasarım 4 keyer’den, 16 adet yeni ATEM Advanced Chroma Keyer’e çıkacağı anlamına gelir.

Bu güncellemeyi yapabilmiş olmaktan çok mutluyuz ve ATEM 2 M/E Broadcast Studio 4K modelini satın almış tüm müşterilerimize, teşekkür etmenin güzel bir yolu olduğu kanaatindeyiz. Bu, switcher’inizi tamamen değiştirecek son derece büyük bir yazılım güncellemesidir. Bugün, internet sitemizdeki destek sayfasından ücretsiz olarak bulunabilir. Güncellemeyi yapmak için lütfen indiriniz.

ATEM Switcher’leri için 7.3 güncellemesini >

Leave a Reply