BlackMagic Design

Yeni ATEM 1 M/E Advanced Panel

By 9 Haziran 2020No Comments

Karmaşık bir canlı programda bir switcher kullanırken, olayları kaçırmamak ve hem hızlı hem de hatasız çalışabilmek için, tahsis edilmiş bir donanım kontrol panelinin hızına ve gücüne ihtiyaç duyarsınız. Donanım kontrol panelinin önceki tarzının, geniş çeşitlilikteki Ultra HD canlı prodüksiyon switcher’lerin modern tasarımını yansıtmadığını düşündük. Bu yüzden, tamamıyla yeni tasarlanmış bir donanım kontrol paneli yaptık.

Yeni ATEM 1 M/E Advanced Panel; dahili bir LCD, dinamik uyarlanabilir butonlar, profesyonel T-bar fader kolu, joystick, yenilenmiş bir düzen ve daha fazlasını içeren, kompakt bir donanım kontrol panelidir. Kaynak etiketleri için LCD’leri vardır böylece, 4 karakterden daha uzun olan etiketler kullanabilirsiniz ve her bir etiketin farklı dillerde olabilmesinin yanı sıra, daha iyi görülebilmesi için de özel renklerde düzenlenebilir. Sistem kontrolü; artık büyük, kolay okunabilen LCD üzerinde yapılmaktadır ve eski modelden çok daha fazla özelliğe ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmiş panel ayrıca, makroların programlanıp tetiklenmesini ve aux anahtarlama işlemi ve başka birçok işlem yapabilmenizi sağlar. Hepsi bir 1 M/E panel üzerinden olmak üzere, 4 adede kadar miks efekt sırası üzerinde tam kontrol sunan, yeni bir M/E seçim butonu da vardır. Bu sayede, yeni ATEM 4 M/E Broadcast Studio 4K ile de kullanabilirsiniz. Yeni ATEM 1 M/E Advanced Panel, eski modeller de dahil olmak üzere, tüm Blackmagic Design ATEM switcher’leriyle çalışır.

ATEM 1 M/E Advanced Panel, önceki kontrol paneli modelinden daha da düşük fiyatlıdır ve şimdi yalnızca US$2,995 dolara satın alınabilir.

Daha fazla bilgi için >

Leave a Reply