BlackMagic Design

Blackmagic SMPTE Fiber Converter

By 18 Haziran 2020No Comments

Stüdyo kamerası olarak yeni URSA Broadcast gibi kameralar kullandığınızda, kamerayı, SDI kablosunun normalde uzayabileceği mesafenin çok daha ilerisine kurmak isteyeceksiniz. Yeni Blackmagic Fiber Converter cihazları, yaygın SMPTE fiber kablolarını kullanarak kameralarınızı kurabileceğiniz mesafeleri uzatmanızı sağlar. Ayrıca bu çeviriciler, 2 km’ye kadar bir mesafede olan kamerayı çalıştıracak tüm enerjiyi sağlarlar.

Bu yeni ürün ailesinde, 2 ürünümüz bulunmaktadır. Birincisi, Blackmagic Studio Fiber Converter’dir ve bu cihaz; bir güç kaynağı dahil olmak üzere, bir switcher’e veya standart üçüncü parti talkback ve tally sistemlerine arayüz oluşturacak tüm video, ses, talkback ve tally bağlantılarını içerir. Ayrıca, ATEM switcher’lerimizde kullanılan SDI talkback, tally ve kamera kontrol protokollerimizle de uyumludur.

Diğer ürünümüz ise kamera tarafı içindir ve bu ürünün ismi, Blackmagic Camera Fiber Converter’dir. Standart bir batarya plakasıyla uyumlu olan tüm kameralara takılabilir çünkü, kameraya güç sağlaması için bataryanın yerine takılır. Blackmagic Camera Fiber Converter cihazının, bizleri heyecanlandıran özelliklerinden birisi, ses ve talkback için de birçok kontrol ilave

etmesidir. Bunlar sayesinde, normal bir yayın kamerasını, bir stüdyo kamerasına dönüştürür. Operatörün kamera arkasından çalışmasına imkan tanır.

Blackmagic Fiber Converter’ler, dünya çapında bir standart olan, son derece güvenilir SMPTE fiber kablosunu kullanırlar. Sürekli güvenlik kontrolleri yaparak, kablonun hasarlı olmadığından ve kameranın güvenle çalıştırılabileceğinden emin olmanızı sağlarlar. Prodüksiyon ve teknik ekip için de birden fazla talkback kanalının olmasının yanı sıra, stüdyoya ana Ultra HD kamera sinyali ve kameraya da 3 adet HD dönüş SDI sinyali içerir. Standart 5 pim yayın talkback kulaklıklarını destekler ve 2 adet kulaklık bağlantısı vardır. Bunlara ek olarak PTZ, tracker arayüzü, çıkışlar, tally, talkback, kamera kontrol ve aksesuarlar ya da box tarzı lensler için ek DC çıkışlarını da destekler.

Blackmagic Camera Fiber Converter şimdi US$2,995 dolara ve Blackmagic Studio Fiber Converter de şimdi US$2,995 dolara satışa hazırdır. URSA Broadcast veya URSA Mini kameralarla, Blackmagic Studio Viewfinder ve bir ATEM canlı prodüksiyon switcher ile birleştirildiğinde, bu çeviriciler; dünyanın en uygun fiyatlı ve en profesyonel, üst düzey yayın kamera zincirini oluşturmanızı sağlıyor.

Daha fazla bilgi için >

Leave a Reply