Yeni ATEM Mini; YouTube canlı yayını ve Skype üzerinden iş sunumları için özel tasarlanmış, yeni ve uygun fiyatlı bir canlı yapım switcher’idir.

ATEM Mini’yi bağlayarak ve 4 adet yüksek kalite HDMI video kamera girişi arasında canlı anahtarlama yaparak, profesyonel programları hızlıca oluşturabilirsiniz. PowerPoint slaytları sunmak veya bir oyun konsolu eklemek için bir bilgisayara bile bağlamanız mümkün. ATEM Mini’nin bir internet kamerası gibi çalışan bir USB çıkışı var yani, internet üzerinden canlı yayın için her video yazılımına bağlayabilirsiniz. Ayrıca, projektörler için HDMI video çıkışı bile var.

Heyecan veren resim içinde resim efektleri oluşturmanıza imkan tanıyan ve canlı yorumlar için mükemmel olan, dahili bir DVE var. Ayrıca tonlarca video efekti de var! Doğrudan geçiş türleri arasından seçebilir veya erime, renge daldırma ya da sıkıştırma ve itme gibi, heyecan veren geçişler ilave edebilirsiniz. DVE veya diğer adıyla dijital video efekt işlemcisi ayrıca, kontrol paneli üzerindeki butonlarla, özel resim içinde reesim efektleri ilave etmenizi mümkün kılıyor. 20 adede kadar yazı veya grafik için kullanabileceğiniz, bir sabit görüntü galerisi bile var.

BlackMagic DesignATEM Mini; dünyanın en uygun fiyatlı, yüksek kaliteli ve kullanımı en kolay, canlı yapım switcher’idir.

Canlı söyleşilerden tutun eSpor müsabakalarına, öğretim ve eğitim videolarına, iş sunumlarına kadar her şeyi ve daha nicesini, internet üzerinden yayınlamak için mükemmeldir!

Canlı Söyleşileri İnternetten Yayınlayın

Sunucunun ve söyleşi yapılan kişinin yakın plan çekimleri ve geniş plan çekimleri için birkaç kamera bağlayabildiğiniz için, ATEM Mini söyleşi programları için mükemmeldir. Ayrıca, ATEM Mini çok küçük olması, küçük stüdyolarda sunucunun bile görüntü miksajını yapabilmesini sağlar. HDMI çıkışı üzerinden kayıt yapabilirsiniz veya Open Broadcaster yazılımını kullanarak internetten canlı yayın yapabilirsiniz!

Skype üzerinden Ticari Sunumlar

Skype uygulaması, ATEM Mini’yi bir bilgisayar kamerası olarak görmesi nedeniyle, çarpıcı ölçüde daha iyi iş sunumları için, çok kameralı yayın stüdyo kalitesine sahip oluyorsunuz. Yakın plan çekim için bir kamera, geniş plam çekim için bir kamera ve PowerPoint sunumları için de bir bilgisayar takın. Hatta, slaytlara resim içinde resim efektleri ilave ederek de sunumlar yapabilirsiniz.

eSpor Müsabakalarını İnternetten Canlı Yayınla

Çok sayıda video oyun konsolu ve sunucu için bir kamera bağlayarak, eSpor müsabakalarını Twitch platformuna internetten canlı yayınlayın. ATEM Mini, oyunları hızlı oynamanız için saniyede 60 kareye ulaşan hızlarda çalışır ve yorumların sunumu için de resim içinde resim kullanabilirsiniz! Hatta, metin katmanlarını doğrudan Photoshop’tan da indirebilirsiniz.

Kickstarter ve Yatırımcı Güncellemeleri

Yeni ürün fikriniz için finansal kaynak temin etmek üzere, Kickstarter ve yatırımcı sunumlarının profesyonelliğini artırın! Sunucu için bir kamera, ürünün yakından çekimi için bir kamera ve iş planınızı içeren slaytlar için de bir bilgisayar bağlayın. Daha sonra, sunumunuzu Skype üzerinden canlı yapın veya yatırımcıların daha sonra izlemesi için kayıtlarınızı internette yükleyin!

Eğitim ve Öğretim

ATEM Mini eğitici videolar için mükemmeldir! Kurulumu hızlı ve kolay olduğu için, istediğiniz mekana gidebilir ve çeşitli eğitimsel konulara ilişkin, çok kameralı canlı video yapımları kaydedebilirsiniz! Bilgisayarları ve kameraları bağlayın, ardından yazı katmanları yüklemek ve video efektleri kullanmak için ATEM Software Panel’i kullanın.

Kaynak : Grant Petty – Blackmagic Design

Leave a Reply