BlackMagic Design

ATEM Camera Control Panel

By 6 Temmuz 2020No Comments

Tüm bu yeni ürünlerle, CCU tarzı profesyonel kamera kontrol paneline ihtiyaç vardır. Böylece kameraları, canlı olarak eşleştirip renk dengesi yapabilirsiniz. Tüm Blackmagic Design stüdyo kameraları, SDI program dönüş sinyali aracılığıyla uzaktan lens ve kamera kontrol özelliklerine sahiptir ve switcher’lerimizin mevcut modellerinin tümü, bu protokolü üretir. Hatta, tüm Blackmagic Studio, URSA Mini ve URSA Broadcast kameralarında, uzaktan kontrol edilebilen, dahili bir DaVinci ana renk düzeltici bulunur!

Canlı prodüksiyon iş akışını tamamlamak için, klasik CCU tarzı kamera kontrollerine sahip, yeni ATEM Camera Control Panel’ini sunuyoruz. Bu panel, masa üzerine monte edilebilir, yani portatiftir. Ayrıca, tek panelde 4 bağımsız kamera kontrolörü içerir. Dolayısıyla, zarif tasarımlı çok portatif bir cihaza sahip oluyorsunuz. Bu panelin inanılmaz kalitede kontrolleri vardır. Master iris düğmesi, aynı zamanda master siyah düzeltmelerini yapmak için döndürülebilir ve kamerayı izlemek için de aynı düğme kullanılır. Bunun yanında, kamera gain’i, kamera numarasının ayarlanması, renk çubukları, RGB gain’i ve siyah düzeltmeleri için de kontroller vardır.

Böylece tek bir kişi; siyah seviyeleri, gain, renk dengesi, kameraların örtücü hızı gibi çeşitli teknik parametreleri uzaktan denetleyip düzeltebilir ve bu da kamera operatörlerinin kamerayı kullanmaya odaklanmalarını sağlar. ATEM Camera Control Panel, önümüzdeki Mayıs veya Haziran ayında, US$2,995 dolara satışa sunulacaktır. Bugün için satış ve sevkiyatı olmasa da yayıncıların, tüm canlı prodüksiyon ve yayın iş akışlarını görebilmeleri açısından yine de tanıtmak istedik.

Daha fazla bilgi için >

Leave a Reply