Adobe

Adobe InDesign ve Illustrator Güncellemesi ile 9,000+ Yazı Tipine Doğrudan Erişim Sağlayacak

By 4 Mayıs 2018Mayıs 2nd, 2020No Comments

Adobe Creative Cloud (CC) abonelerine sunduğu TypeKit ile 1000+ fontu ücretsiz sunuyor. Ancak Adobe InDesign ve Illustrator’a yeni gelecek güncelleme ile bu sayının 9000+ fazla olacağını duyurdu.

Adobe InDesign CC

TypeKit ile olan çalışma sürecinde fontları önce Web üzerinden beğenmeli ardından senkronize etmeliydik. Ayrıca server yavaşlığından kaynaklı 1 saatten fazla senkronizasyon için beklediğim zamanlarda oldu. Yeni yapıda hızlıca deneyebilmek ve uygun ise aktifleştirme/lisanslama yeterli olacak.

Yazı tiplerini filtreleme ve sırlama işlemlerini kolaylaştıran özelliklerle de geliyor.

Adobe, tasarımcıların fontları senkronize etmeden göz atabilecek ve önizleyebileceklerini belirtti. Sadece bir kez bir yazı tipi seçildiğinde, insanlar daha önce yapmadıklarında etkinleştirmeli ve lisanslamalıdır.

Font menüsüne eklenen “Find More” ile güncelleme ile gelen yazı tiplerini örnek Metin veya paragraflar da uygulayabilirsiniz. Ayrıca döküman içindeki Metin kutuları üzerinde imleci gezdirerek seçtiğiniz tazı tipinin Metin kutusuna uygulanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Evet, “Güncelleme be zaman?” sözleriniz kulağımda çınlıyor. Adobe CC aboneleri iyi bilecektir büyük veya küçük farketmez güncellemeler özellikle bir tarih belirtilmiyor. Hazır olunca güncelleme kullanıcılara açılıyor. Ancak şunun şurasında Adobe MAX’e 2-3 ay kalmışken etkinlik öncesinde gelir mi? Kestiremedim. Bekleyip göreceğiz.

Haber veya takıldığın konulara yönelik bize yazabilirsin. İçeriğe bağlı olarak en kısa zamanda paylaşımlar sağlarız.

InDesign veya Illustrator ile gelen ve en çok beğendiğin yenilik nedir?
Cevabın için şimdiden teşekkürler. Sonraki içerikte görüşmek üzere. Sevgilerle.

Leave a Reply