Yeni Adobe DPS 2015 ve Indesign CC 2015

289

DPS’in yeni versiyonu Digital Publishing Solution adı yani DPS 2015 olarak ile yayınlandı. Bir DPS lisanslı hesabına sahipseniz DPS veya DPS 2015 de uygulamalarınızı yapılandırabilirsiniz. DPS 2015 Dijital yayıncılık iş sürecinizde size yardımcı en iyi suit.

DPS 2015 incelemek için beta sürümüne www.adobe.com/go/dps_beta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Burada Hızlı başlangıç Klavuzu ve Kullanıcı Klavuzuna, örnek içeriklere ve Colin Fleming’in sunumu ile “nasıl yapılır” videolarına www.adobe.com/go/dps_beta_resources adresinden ulaşabilirsiniz. Sorunlarını varsa yine Adobe DPS 2015 kullanıcı formunda Adobe profesyonellerine başvurabilirsiniz.

Creative Cloud 2015 Güncellemesi

Şimdi birazda Creative Cloud 2015  güncellemesinde ki DPS 2015 detayından bahsedelim. Öncelikle DPS 2015’i Indesign versiyonlarından Indesign CC 2015 desteklediğini bildirelim. Zira Indesign 2015 de Folio builder artık bulunmuyor. Ancak Folio Builder’ı kullanmak isterseniz Indesign CS6, Indesign CC veya Indesign CC 2014 versiyonlarından herhangi birinin bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Ayrıca belirtmeliyim ki Indesign’ın farklı versiyonları aynı aynda bilgisayarınızda yüklü olabilir.

2015 versiyonuna geçiş için güncelleme yapmak istediğiniz de; ilgili güncelleme sayfasının altında “Eski versiyonları sil” seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır.

Videmy Blog - Adobe Indesign CC 2015 Install

Önceki Indesign Versiyonları Kurmak

Peki, 2015 versiyonun kurulumunu yaparken eski versiyonu sildiyseniz ne yapacaksınız. Yeni versiyona güncelleme yaptıktan sonra eski versiyona dönüş yapmak çok zordu. Creative Cloud uygulaması bu sorunu harika bir şekilde çözüyor. Apps sekmesinde bulunan “Ek Uygulamaları Bul” akordiyonu altında “Önceki Versiyonları Göster” seçeneği yardımcı olacaktır.  Bu şekilde eski Indesign sürümlerin de bulunan DPS folio’yu seçebilirsiniz.

Videmy Blog - Install Adobe Indesign Previous Versions

Adobe‘nin Creative Cloud uygulamalarına ait indirme ve kurulum yardım sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.