Profesyonel çöpçatanlık kolaylaştı.

206

Evet, başlık aynen okuduğunuz gibi; Profesyonel çöpçatanlık kolaylaştı.

Experience Design için ücretsiz bir MentorMe UI kiti ile bir sosyal ağ mobil uygulaması oluşturun ve özelleştirin. Kit, mentorları ve menteeleri birbirine bağlamak ve profiller, randevular, toplantılar, mesajlaşma ve ödeme seçenekleri dahil olmak üzere profesyonel ilişkileri geliştirmek için düzinelerce ekran tasarımı ile birlikte geliyor.

İndirmek için tıklayın.

Patrick Faller tarafından Adobe Blog da paylaşılan yazıda; Adobe XD‘nin ücretsiz sunumundan sonraki mentorluk konusuna değiniyor. Yeni birşeyler yapmaya veya öğrenmeye çalıştığınızda bize yol gösterecek bir rehbere herzaman ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyacı bazen kitaplar ile karşılar, bazende şanslıysak çevremizde o konuda profesyonel birileri vardır. İş bu duruma geldiğinde her ne kadar kitap ile teorik bilgiyi öğrenmeyi atlıyor olsakta çoğunluğumuz web veya çevre faktörü üzerine yoğunlaşıyoruz.

Patrick’in yazısında da bahsettiği UX Tasarımcısı ve Eğitmeni hatta birde YouTuber olan Daniel White ‘ın hazırladığı MentorMe UI kitini Adobe XD meraklıları ve yeni başlayanları iin ücretisiz olarak sunuyor. Yukarıda yazının linkini verdiğim sayfadan veya hemen buraya tıklayarak tasarımı indirebilirsiniz.

Adobe XD‘de Mentor-Me UI kitini kullanmaya başlamadan önce ne yapmam gerek?

  1. Adobe XD son sürümünü buradan indirebilirsiniz. Adobe XD (Experience Design) kısa bir süre önce bir (1) proje için ücrtsizdir. Yani aynı anda sadece tek proje geliştirme şartı ile ücretisz olarak kulalnabilirsiniz.
  2.  Daniel White’ın hazırladığı MentorMe UI Kitini ise buradan indirebilirsiniz.
  3. MentorMe UI Kit de profil oluşturma, toplantı ve randevuları planlama, mesaj gönderme ve izleme, ödeme sağlama, derecelendirme ve bildirimler gibi bir çok sayfa hazır durumdadır. Bu sayede hangi sayfalarda ne gibi içeriklere sahip olmak gerektiği hakkında da bilgi sahibi olmuş olacaksınız.
  4. UI Kit ayrıca navigasyon elemanları, girişler, bildirim örnekleri, açık ve koyu bir simge seti ve daha fazlasınıda içermektedir.
  5. Hazırladığınız tasarımları mobil cihaz üzerinde nasıl görüneceğini görebilmek için telefonunuza XD uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Android ve iOS uygulamalarını linklerden indirebilirsiniz.

Adobe XD;

  • 1 Aktif Proje
  • 1 Aktif Paylaşım
  • 2GB CreativeCloud hesabı
  • TypeKit Free (Limitli sayıdaki font)

özellikleri ile ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.