Premiere Pro ‘yu Açmadan Media Encoder ile Render Almak

1358

Apple ve Adobe gibi markaların alametifarikası donanım/yazılım gibi eklerin tek elden çıkmış olmasıdır. Adobe Video Kurgu ailesi içindeki iş akışıda hemen her adımda kolaylaştıran özelliklerle dolu. Bu yazımda Adobe Premiere Pro projenizi hiç açmadan sadece Media Encoder ‘ı kullanarak nasıl render alınacağını inceleyeceğiz.

Adobe Media Encoder’ı açın. Ortam Tarayıcısı penceresi üzerinden (Açık değil ise Window/Pencere → Ortam Tarayıcısı) render almak istediğiniz belgenin bulunduğu klasörü açın.

Ardından PremierePro proje dosyasını çift tıklayın. PrProj içinde oluşturduğunuz klasör, video, ses ve sekansları görüntüleyebilirsiniz. Sekansa çift tıklayarak Queue/Kuyruğa eklenmesini sağlayın. Aynı yöntemle aynı PrProj da ki veya farklı projelerde ki sekansları seçerek Kuyruk penceresine ekleyin.

Kuyruk penceresindeki belgeleriniz için ise Format, Hazır Ayar ve Çıktı Dosyası sütunlarında ilgili düzenlemeleri yapın. Eklenen sekansların çıktısını alabilmek için Kuyruğu başlatın. Çıktı Dosyası sütunu ile belirlediğiniz klasörlere çıktılar alınarak kaydedilecektir.

Çıktıların durumu hakkında bilgi alabilmek için Codec/Kodlama penceresini kullanabilirsiniz.