Illustrator Hatası : Can’t make a compound path. All objects in a compound path must be paths, and they cannot be brushed or be part of an object.

565

Adobe Illsutrator ile hazırladığınız illüstrasyonlarda Live Paint Bucket Tool ile boyama yapmak için öncelikle çizimlerinizi birleştirmelisiniz. Bu işlem Gruplandırma işleminden farklı bir işlemdir. Boyama yapmak için hazırladığınız çizimleri seçin ve ardından Object  > Compound Path > Make komutunu veya kısayol olarak CMD + 8 / CTRL + 8 tuş kombinasyonunu kullanın. Artık çoklu objeniz üzerinde farklı farklı renklendirmeler yapabileceğiniz gibi özellikle degrade/gradient uygulamalarında objenin tamamına tek parça olarak uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

adobe-illustrator-compound-path-hatasi-katman-ayarlamasi

Bu işlemde en çok karşılaşılan hata objeleriden herhangi biri üzerinde Live Paint Bucket ile boyama yapılmış olması, fırça efekti eklenmiş olması gibi durumlardır. Benzer hataları görebileceğimiz alan ise Windows > Layer penceresidir. Penceredeki obje listesine baktığımda Live Paint Bucket ile boyama yapılmış  bir obejnin olduğunu görüyorum. Bu gruplu objeyi gruptan çıkarıp asıl katman listesine doğru sürükle bırak yaptığınızda problem çözülecektir.