Yükleniyor

arama yapmak istediğiniz konuyu yazın

  1. Home
  2. Knowledge Base
  3. Indesign
  4. Adobe Indesign’ı Öğrenebilmek için En İyi Kaynaklar Nelerdir?

Adobe Indesign programını bu gün biliyor olmanız yarın için yeterli değildir. Teknoloji geliştikçe kullanım alanları ve içerik yapısıda değişiyor. Önceden kitaplar basılı halde olabilirken neredeyse artık kolumuzdaki saatte okuyabilir bir hale geldi. Yine dergiler sadece basılı olabilir denirken, içinde video, ses ve animasyon gibi etkileşimli ve multimedya öğelerini barındırarak zengin bir içerik sunabiliyor.Sizin de bulunduğunuz güne/zamana ait gelişmeleri devamlı olarak takip etmeli, yazılımlara gelen güncellemeler gibi bilgilerinizi yenilemeli, yeni yetenekleri eklemelisiniz. Takip etmenizi tavsiye ettiğim kaynaklar ise;

Adobe TV

Adobe programlarına ait eğitim ve yenilik videolarına ulaşabilirsiniz. Yayınlanan çok az sayıdaki videoda Türkçe altyazı desteği bulunuyor.

Behance

Dünya genelindeki başarılı tasarımcıların farklı disiplinlerde ürettiği tasarımları inceleyebilirsiniz. Bir tasıma yaklaşım ve uygulama biçimini görmeniz ve öğrenmeniz için harika bir kaynaktır. Oooo çok güzel tasarımlar demeyin, nasıl bir font, renk, espas, arkafon, grid, görsel kullandığını, uyumunu, uyumsuzluğunu detaylı bir şekilde inceleyin.

IndesignSecrets

Uzun yıllardır benimde takip ettiğim en gelişmiş ve yaygınlaşmış Indesign blogudur. Farklı bloglarda olsa en eski ve Adobe tarafından desteklenen bir çok etkinliği düzenliyorlar.

Videmy

Kurucuları arasında bulunduğum videmy.com ile Adobe, Apple, Maxon, Autodesk gibi markaların yazılımlarına ait kapsamlı video eğitimlerin bulunduğu, kullanıcı soruları ile şekillenen soru cevap bölümü, yazı bazında yazılım özellik anlatımlarını ücretsiz sunan türkçe sitedir.Was this article helpful?