Fotolia’nın yeni girişimi Dollar Photo Club

291

dollar_photo_fotolia

NEW YORK, 23 Nisan 2014 – Dollar Photo Club, Türkiye piyasasındaki ilk makul fiyatlı ve yüksek kaliteli Stock fotoğraf sitesini açıyor. Her biri yalnızca 1$’lık ücretle, 27 milyon yüksek çözünürlükte ve telifsiz fotoğraf sunacak. Bu özelliğiyle Dollar Photo Club sabit ücretlendirme modeline sahip ilk büyük stok fotoğraf sağlayıcısı. Üstelik müşterilerini anlaşılması zor kredileri ya da “Kullanmazsan yanar” aboneliklerini almaya zorlayan diğer büyük sağlayıcılardan da çok daha uygun maliyetli.

Her zaman 1$, her zaman yüksek çözünürlük 

Reklam ajanslarına, yayıncılara ve tasarımcılara yönelik olan Dollar Photo Club’a erişim yüksek kalite hizmeti sağlamak için, yalnızca seçilmiş üyelerle sınırlı olacaktır. Kulüp, 10 adet ücretsiz fotoğrafla birlikte aylık 10$ olarak ücretlendirilir ve sonraki her fotoğraf yalnızca 1$ olarak ücretlendirilir. Tüm bu fotoğraflar yüksek çözünürlükte ve telifsizdir (royalty-free).

Kulüp ayrıcalıklı müşterilere, önemli alıcılara ve yaratıcı profesyonellere; belirlediği iş ortaklarının sağladığı anlaşmaların ve promosyonların yanı sıra ayrıcalıklı içeriğe erişim ve özel Dollar Photo Club promosyonlarını da sunacaktır.

Stok fotoğraf sektöründe basitliğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Dollar Photo Club’ın Yönetim Kurlu Başkanı Oleg Tscheltzoff; “Müşteriler ihtiyaç duymadıkları, kullanmadıkları ve hatta anlamadıkları planlar içerisine dahil ediliyor. Ücretlendirme yapıları önlenemez bir şekilde karmaşıklaştı. Şirketlerin ve ortakların değil, müşterilerin menfaati için bu karmaşıklığın azaltılması ve basitleştirilmesi gerekmektedir.”

Tscheltzoff, “Abonelik anlaşmalarının çoğu boşa harcanıyor. İşte bu yüzden, düşük bir aylık ücret karşılığında, her birine 1$ ödeyerek 27 milyon profesyonel fotoğrafa doğrudan erişim sunan Dollar Photo Club’ı oluşturduk. Dollar Photo Club müşterileri yalnızca kullandıkları kadar ödeyecekler, daha fazlasını değil. Üstelik her zaman 1$!” dedi.

Potansiyel üyeler internet sitesini ziyaret ederek başvuru yapabilir:

http://www.dollarphotoclub.com

Dollar Photo Club Hakkında

Logo_Fotolia_150

“Her bir resim 1$” – Bu, Fotolia’nın tek yeni girişimi Dollar Photo Club’ın vaadi. Dollar Photo Club tek ve oldukça basit bir teklifle bütün karmaşık ve yüksek maliyetlendirme modellerinin hakkından geliyor: Her bir resim için 1$. Her zaman 1$. Her zaman yüksek çözünürlük. Daha yaratıcı, tutkulu ve ciddi stok fotoğrafı kullanıcıları ya da reklam ajansı çalışanları için tasarlandı. Dollar Photo Club üyeliği oldukça sınırlıdır. Resmi başvuru ve kimlik doğrulama gerektirir. Yalnızca onaylanan üyeler, değerli ortakların sağladığı avantajları ve teklifleri seçebileceği gibi, her hafta 150.000’den fazla görselin eklendiği 27 milyon adet ayrıcalıklı içerikteki fotoğraflara erişebilir. Dollar Photo Club 13 dil seçeneğiyle hizmet vermektedir.

Medya İrtibat:

Akın Külhanbey / Country Manager Turkey

GSM: +90 541 539 91 39

basin@fotolia.com