Dijital Fotoğrafçılık Kitabı

VS Akademi kurucu ve uzman eğitmenlerinden “Özge Mardi Bayar” ve “Abdülkadir Bayar‘ın” yazdığı “Dijital Fotoğrafçılık” kitabı yayınlandı.

Fotoğrafın sınırlarının olmaması, deklanşöre basan herkesin muhteşem fotoğraflar çekeceği anlamına gelmez. Dijital fotoğrafçılıkta bilgi ve teknikle birlikte, sanatsal bir görsel bakış açısına sahip olmak gerekir. Sanatsal bakış açısını kazanmak ve gözü eğitmek için de doğayı çok iyi gözlemlemek önemlidir. Fotoğraf makinesi ve kadraj; bu bakış açısını aktarmak için sadece bir araçtır. Tabi bu aracı da en iyi şekilde kullanıp en uygun çekim tekniklerini uygulamak, muhteşem fotoğrafların ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Bu kitap; dijital fotoğraf makineleri ve fotoğraf tekniklerinden başlayarak, dijital fotoğrafçılığın karanlık odası Adobe Photoshop ve Lightroom gibi yazılımlarla birlikte, fotoğrafta kompozisyon kurmanızda yol gösteren bütün bilgilere yer veren nadir ve en güncel eserlerden biridir.

KODLAB yayınları ile yayınlanan, kuşe kağıda renkli baskılı 250 sayfalık kitabı seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz. Kitap ile verilen video eğitim DVD’si ile birlikte Adobe Photoshop, Photoshop Lightroom, CameraRAW ve Bridge programlarının video eğitim setleri de bulunuyor.
Dijital Fotoğrafçılık kitabının içeriğini BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Add A Comment