Cineware for Illustrator Eğitim Seti

309

Cineware for Illustrator , Adobe Illustrator kullanan tasarımcılar için geliştirilen bir eklentidir. Cinema 4D belgelerini Illustrator içine yerleştirerek hazırladığınız vektör veya raster imajlara sahip tasarımınızı 3D modele kaplama olarak atayabilirsiniz. Bunun yanında, obje üzerindeki malzeme, poz, kamera ve ışık gibi ayarları yapabilirsiniz. Bu eğitim setinde Cineware for Illustrator ‘ın tanımı ve kurulumu ile başlayarak  iş akışındaki hemen her adımdan bahsettik. Bunlara ek olarak eğitim içinde kitap kapağı, pizza kutusu ve afiş tasarımı sürecindeki uygulamaları da anlattık.

 

 

Cinema 4D; kullanımı kolay arabirimi ile hazırladığınız 3B modellere, materyal, ışık ve kamera uygulamalarıyla görselleştirebileceğiniz, sabit veya hareketli görüntülerden kaliteli render alabileceğiniz bir programdır. Cinema 4D Prime, Broadcast, Visualize ve Studio olmak üzere farklı versiyonlara ve BodyPaint uygulamasına sahiptir. Her versiyonun kendine has özellikleri ile 3B modeller hazırlamada geniş araçlar ve uygulamalar sunar.

Ana versiyonların yanında Adobe After Effects CC için geliştirilen Cinema 4D Lite versiyonu bulunmaktadır. İki yazılım arasındaki bağlantı motoru olan Cineware şimdi Adobe Illustrator için ayrı bir eklenti olarak geliyor. C4D ile hazırladığınız 3B nesneleri Adobe Illustrator içine direkt atabilirsiniz. Bu sayede Illustrator belgesi içinde 3B bir nesneyi kullanabileceğiniz gibi materyal, ışık ve kamera ayarlarıda yapabilirsiniz.

İyi bir 3B tasarımcısı veya program kullanıcısı olmasanızda uygulama sürecinde sadeleştirilmiş pencereler ile  tasarımlarınızda 3B modelleri kullanmak çok kolaydır.