Cinema 4D R16 – Animasyon Yenilikleri

514

Cinema 4D R16 yenilklerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şimdi ise R16 ile gelen Motion Tracker özelliğinden bahsedeceğim.

 

Motion Tracker / Hareket Takibi

3D prodüksiyon çalışmalarında sanal 3D elemanların kamera çekimleri ile birleştirilmesi normal bir iş sürecidir. Gerçekçi görüntüler elde etmek için aslında en önemli faktör ise kamera hareketinin yeniden oluşturulması gibi zor bir işlemdir.

R16 da ki Motion Tracker yeniliği ile 3D objelerinizi kamera çekimleirniz ile kolaylıkla ve hatta başka bir yazılıma geçmeden entegre edebilirsiniz. Bir çok çekimde kamera hareketinin 3D  ile yeniden oluşturulması için tek tıklama yeterlidir. Karmaşık çekimleriniz de takip noktalarını ve maskeleme ayarlarını yapın ve otomatik takibi başlatabilirsiniz.

Interaction TAG – Tam Kontrol, Üst Düzey Çeşitlilik

Interaction tag ile 3D objeleriniz üzerinde tam kontrole sahip olun.

Temel kullanımında bu tag, yeni Tweak modu ile birlikte çalışarak, bir objenin önceden seçilmeksizin hareket edip edemeyeceğini belirler ve obje işaretlenmesi üzerinde kontrol sağlar. Üzerinde çalışmak için tıkladığınız çokgen seçimine göre diğer objeleri interaktif olarak ayarlamak için dinamik proksileri kullanın. Herhangi bir teknik yönetici veya karakter modelleyicisi için mükemmel olan bu araç, tıklanılan çokgen de dahil olacak şekilde tüm fare etkileşimini raporlayarak objeleri XPresso, C.O.F.F.E.E. veya Python’da kontrol edebilmenizi sağlar.