Cinema 4D R15 – İş Akışı

321

Yeni Özellik ve Geliştirmeler

Yeni ve incelikle düzenlenmiş özellikler, günlük iş akışınız için verimlilik ve daha yüksek kullanışlılık sağlamaktadır.

Vinç Kamera

Telaşa gerek kalmaksızın dramatik kamera hareketleri.

Cinema 4D Release 15 içerisinde bulunan yeni Camera Crane objesi ile, dramatik jib kamera görüntülerini kolaylıkla oluşturun. Bu kuvvetli rig, gerçek kamera vinci sahnelerinin taklit edilmesini, kamera tabanı, açısı, uzunluğu, doğrultusu ve kameranın kendisi ile son derece kolay bir işlem haline getirir. Hollywood izlenimini daha önce olmadığı kadar hızlı ve kolaylıkla oluşturun.

Mimari Çimen

Anında çim örtüsü elde edin!

Cinema 4D Release 15 Visualize ve Studio paketleri ile birlikte gelen yeni Architectural Grass malzemesini kullanarak, çimen örtüsünü hızla ve kolaylıkla oluşturun. Cinema 4DStudio içerisinde bulunan kuvvetli Hair motorunu baz alan bu malzeme, herhangi bir objeye çimen eklenmesini ve çimenin uzunluk, kalınlık, yükseklik, bükülme ve renk gibi pek çok özelliğinin kolaylıkla ayarlanmasını sağlar. Hayal ettiğiniz rüya çiftliğini oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Doku Yöneticisi

Resim dosyalarınızın patronu olun.

Eksik doku linklerinizi tamir edin ve Bitmaplerinizi Texture Manager kullanarak kolaylıkla yönetin. Bir sahnede bulunan tüm dokuları, isme, malzemeya, kanala ve katmana göre ekrana getirip filtreleyin. Bitmapleri içeren tek bir klasörü seçerek, yüzlerce doku linkini kolaylıkla yeniden ayarlayın. Doku yollarındaki bul ve yenile fonksiyonu ile Bitmaplerin düşük ve yüksek çözünürlüklü dosyaları arasında geçiş yapın. Yerelleştirilen dosya isimleri ile depolanan dokların gerçek yol isimlerini görün ve çoklu dokuları yerel veya mutlak dosya yolları arasında kolaylıkla değiştirin. Bu, son derece kuvvetli yeni yönetici sayesinde, en karmaşık sahnelerinizde dahi, tüm dokularınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Retina Arayüzü

Jilet keskinliğinde ikonlar.

Cinema 4D R15’in, göz için daha kolay algılanabilir, keskin ikon görünümünün keyfini sürün. Cinema 4D arayüz ve ikonları, son teknoloji retina gösterimini, daha net ancak yerini aldığı ikonları andıran tasarımları ile desteklemektedirler.

 

Kaynak: FGA Mimarlık