Camtasia Yeni Versiyonu 8 ile Gelen Özellikler

65

Online/offline eğitim içeriği hazırlamak isteyen tüm kişiler tarafından mutlaka bilinen ve ekran kaydetme ve düzenleme için kullanılan sektör lideri TechSmith; Camtasia 8 versiyonunu duyurdu.

Camtasia 8

Windows ve macOS platformları için ayrı ayrı uygulaması bulunan Camtasia 8 ile bir dönem uzun süre bende eğitim videolarımı hazırladım. Hem kaydedici hemde basit kurgu yazılımı ile birlikte gelen Camtasia 8 ile özellikle ScreenCast eğitim videoları için biçilmiş kaftandır. Ekranda belirli bir alanı kaydedebileceğiniz gibi FullScreen/Tam ekran kaydıda alabilirsiniz. Kaydı yapılan görüntü direkt düzenleme yazılımına eklenebilir veya kayda devam edebilmek için kayıt edilebilir.

Kayıt edilmiş çekimi veya direkt kayıt sonrasında kurgu yazılımı üzerinde açılan video üzerinde basit kurgu işlemleri olan kesme, kısaltma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Bunların yanında yazı, geçiş efekti, kısayol gösterimi gibi daha bir çok efekt ve özellikleri kullanarak harika eğitim videoları hazırlayabilirsiniz.

Camtasia 8 versiyonu ile gelen özelliklere değinecek olursak;

  • Yeni Kütüphane : Video oluşturma sürecini hızlandırmak için devamlı kullandığın bölüm videolarını düzenleyin.
  • Tema Kullanımını : Özel renk ve yazı tipi tercihleriyle tema oluşturun, kaydedin ve uygulayın.
  • Geliştirilmiş Editör Performansı : Camtasia kurgu editörü, daha kolay bir deneyim sunmak için yeniden düzenlendi.
  • %50’ye Kadar Daha Az Üretim Süresi : En karmaşık projelerde bile daha hızlı oluşturma süreleri elde edin.
  • 60 fps’de Kaydedin ve Kurgulayın : Pürüzsüz, parlak bir sonuç için saniyede 60 kare (fps) olarak kaydedilmiş videolarınızı içe aktarın, düzenleyin ve kaydedin.
  • Ücretsiz Varlıklar : Özelleştirilebilir giriş ve çıkışlar, 3/2 ve daha fazlası dahil olmak üzere yepyeni video varlıklarının keyfini çıkarın. Kütüphaneden anında erişin.

Bu yeni özelliklerin yanında ayrıca yıllık abonelik ile video ve müzik gibi stok ihtiyaçlarınız için 500 bin fazla telifli içeriğe de sahip olabiliyorsunuz.

30 günlük ücretsiz deneme versiyonu işin şu sayfayı inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğinizde ise 249$ olan fiyatı bulunuyor. Eğitim versiyonu ise 169$. Daha eski versiyon kullanıcıları için ise yükseltme fiyatı 99$.

HAzırladığınız videoları Vimeo veya Youtube gibi video kanaları ile paylaşabileceğiniz gibi bireysek/kurumsal eğitimlerinizde de kullanabilirsiniz.