Blackmagic Design: Fusion 8.2 ‘yi Duyurdu.

427

Blackmagic Design bugün Fusion 8.2 versiyonunu duyurdu. Üstelik Linux platformu üzerinden kullanılabiliyor. Linux işletim sistemini çok fazla bilmiyor olabilirsiniz, ancak konu görsel efekt ise popüler işletim sistemi Linux’dur. Fusion ve Fusion Studio olarak iki farklı sürümü bulunan yazılım macOS, Windows ve Linux işletim sistemlerinde çalışabiliyor. Farklı görsel efekt sanatçıları arasında dosya transferi ve düzenlemesi de büyük bir kolaylığa dönüşüyor.

deep_pixel

Duyuru ile birlikte yazılımı bilgisayarınıza indirerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Blackmagic Design yazılımlarında genelde 2 sürüm bulunur. İlk sürüm de hemen her çalışmanızı yapabileceğiniz ücretsiz sürüm, Studio versiyonunda ise tam profesyonel araçlara ve özelliklere sahip ücretli sürümü olur. yine aynı şekilde Fusion 8.2 ‘yi ücretsiz olarak indirebilir, Fusion Studio 8.2 ‘yi de satın alabilirsiniz.

blockbusters

Fusion Thor, Live Die and Repeat, Hunger Games (üçlemenin tamamı), The Martian gibi yapımlar da dahil olmak üzere 25 yıldır Hollywood’da kullanılan görsel efekt aracıdır. Güçlü ve kullanımı kolay arayüzü ile görsel efektleri hızla yapmanıza yardımcı olur. Kullanıcıların ihtiyacı olan pull keys, track objects, rotoscope, retouch images, animate titles gibi gerçek 3D çalışma alanındaki tüm özellikler kullanılabilir.

car-track

Fusion ayrıca 3D modeller üzerinde noktasal bulut verileri, kameralar gibi 3Ds MAX, Lightwave, Maya gibi yazılımlardan 3D sahneleri sorunsuz olarak alabilir.

rendezvous

 

Derinlemesine piksel araçları ile, hacimsel sis, ışık ve inanılmaz atmosferik efektler oluşturulabilir.


blackmagic-design-fusion-8_2-download

macOS, Windows ve Linux işletim sistemi desteğine sahip Fusion 8.2 beta versiyonunu bugün Blackmagic Design web sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz. 

Fusion 8.2 Studio beta sürümünü ise Fusion Studio  v7.7 dongle veya üstü versiyona sahip olan kullanıcılar için ücretsiz olarak indirebilirler.

 

Görseller: Blackmagic Design