Adobe Premiere Pro CC 2014 – Ekim 2014

469

Adobe Premiere Pro CC 2014 için 6 EKim 2014 tarihi ile birlikte gelen yenilikleri alttaki listeden inceleyebilirsiniz.

Arama bölmeleri

Proje meta veri arama kriterlerine dayanarak ortam bölmeleri oluşturun. Arama bölmeleri, projeye ilgili içerik eklendikçe otomatik olarak güncellenir.

Birleştirme ve Kod Çevrimi

Tanımladığınız tercihler doğrultusunda tüm ilgili dosyaları bir projeye ya da sekansa taşıyarak içerikleri birleştirin. Diğer ekiplere, sistemlere veya arşivlere aktarmak için dosyaları tek bir codec halinde tarayın ve projeyi daha sonra da düzenleme olanağına sahip olun.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Çok projeli iş akışları

Diğer projelerdeki ortamlara ve sekanslara gözatarak bunları doğrudan geçerli projenize içe aktarın. Önceki projelerdeki mevcut klipleri, kesimleri ve geçişleri düzenleyin veya yeniden kullanın. Gerekli gördüğünüz sayıda Ortam Tarayıcı panelinde diğer projelere gözatın.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

GoPro CineForm ara codec desteği

4K ve daha yüksek çözünürlüklü içeriklerle verimli düzenleme iş akışları sağlamak için ortamlarınızı GoPro CineForm formatında şifreleyin veya şifresini çözün ve akıllı tarama için destek alın.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

İyileştirilmiş kullanıcı arabirimi ile HiDPI desteği

Basitleştirilmiş modern kullanıcı arabirimi, içeriklerinizi odak noktası haline getirerek HiDPI Windows 8.1 ekranlar dahil olmak üzere tüm aygıtlarda daha tutarlı bir deneyim sunar.

Kaynak Monitörü Zaman Çizelgesi görünümü

Kaynak Monitörü sekanslarınızı Zaman Çizelgesinde açarak diğer projelerdeki klipleri, efektleri ve kesimleri geçerli projelerinize taşıyın.

GPU açısından optimize edilmiş oynatma

Phantom Cine ve Canon RAW çekimleri için GPU tabanlı debayering (mozaik giderme) işlemi ile kusursuz oynatma performansına sahip olun ve geliştirilmiş maskeleme ve izleme performansıyla daha hızlı çalışın.

AAF’den DAW’ye geliştirilmiş dışa aktarma işlevi

Daha güçlü AAF dışa aktarıcı, Premiere Pro ile DAW sistemleri arasında sorunsuz iş akışları sağlar.

After Effects kompozisyonları için Tarama ve Değiştirme

After Effects kompozisyonlarını düzleştirilmiş video klipleri olarak tarayarak VFX bakımından yoğun sekansların oynatılmasını hızlandırın. Dinamik Bağlantı, gerektiğinde orijinal kompozisyona geri dönmenizi sağlar.

Geliştirilmiş maskeleme ve izleme

Maske yumuşatmayı doğrudan Program Monitöründe ayarlayın. Yeni serbest çizim Çokgen Kalem aracını kullanarak içeriklerin etrafında karmaşık maske şekilleri oluşturun ve tüm maske kontrol noktalarını tek bir tıklatmayla Bezier kontrol noktasına dönüştürün.

Zaman Çizelgesinde gelişmiş arama

Klip adı veya işaretçi yorumu gibi belirli kriterlere göre, bir sekanstaki klipleri bulup seçin.

Klip adları ve etiketlerini otomatik güncelleme

Klip adları ve etiket renkleri artık otomatik olarak güncelleniyor. Üstelik Proje panelinde bir klipte yapılan değişiklik, sekanslarda kullanılan örneklere, sekanslarda yapılan değişiklikler de klibe uygulanıyor.

Geliştirilmiş Audition‘a Gönder iş akışı

Artık bir klibi ses düzenlemesi için Adobe Audition‘a gönderdiğinizde, ortam yönetimini kolaylaştırmak için taranan kopya otomatik olarak diskteki orijinal dosyanın yanı sıra saklanıyor.

Geliştirilmiş master klip efektleri

Yeni Zaman Çizelgesi göstergeleri, bir master klip efektinin bir sekans klibine uygulanıp uygulanmadığını gösterir. Efektler Kontrol paneli ise düzenleme için master klip efektine geri dönmenizi kolaylaştırır.

 

Kaynak: adobe.com