Adobe Photoshop CC 2014 – Ekim 2014

302

Adobe Photoshop CC 2014 için 6 EKim 2014 tarihi ile birlikte gelen yenilikleri alttaki listeden inceleyebilirsiniz.

Creative Cloud Kitaplıkları

Photoshop, Illustrator ve Sketch ve Draw gibi mobil uygulamalarda sunulan yeni kitaplıklarda, görüntüler, renkler, yazım stilleri, fırçalar gibi sık kullandığınız yaratıcı varlıklarınıza gözatın ve erişin. Kitaplıkların Creative Cloud ile eşitlenmesi sayesinde gereken dosyalara ihtiyacınız olduğu anda ulaşabilirsiniz. 

Varlıkları Ayıklama

Adobe Generator’a eklenen basit ve görsel Varlıkları Ayıkla arabirimiyle optimize edilmiş görüntü varlıklarını katmanlardan kolaylıkla çıkarın ve SVG gibi çeşitli formatlarda ve çözünürlüklerde kaydedin. İş akışınıza göre özelleştirebileceğiniz tek tek veya gerçek zamanlı, otomatik olarak güncellenen ayıklama işlemleri oluşturun. 

Geliştirilmiş kılavuzlar

Artık her kılavuzu tek tek oluşturmaya veya sürüklemeye gerek kalmadan aynı anda hızla birden çok kılavuz oluşturun. Birden çok sütun veya satırın genişliğini ve kenar boşluklarını hassas bir şekilde ayarlayın, hatta kılavuzları hazır ayar olarak kaydedin. 

Windows dokunmatik aygıtlarına yönelik destek

Şimdi parmakları birleştirme, yakınlaştırma, kaydırma ve döndürme hareketlerini kullanarak Windows 8.1 dokunmatik aygıtlarında daha etkileşimli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Figür pozları ve animasyonlar için 3B baskı desteği

Photoshop CC‘nin COLLADA dosyalarından alınan donanım ve animasyon verilerine yönelik destek sağlaması sayesinde artık 3B taramalarınıza ve tasarımlarınıza poz ve animasyon efektleri ekleyebilirsiniz.

3B PDF dosyalarına yönelik destek

3B tasarımlarınızı Photoshop’tan 3B PDF dosyaları olarak dışa aktararak iş arkadaşlarınızın ve müşterilerinizin Adobe Acrobat‘ta tasarımlarınızı kolaylıkla görüntülemesini, yorumlamasını ve kullanmasını sağlayın. 

Yeni 3B yazıcı profilleri

i.materialise, yeni MakerBot yazıcılar ve Ultimaker yazıcılar gibi ek 3B yazıcılar ve baskı hizmeti sağlayıcılarına yönelik destek alın.

SVG dışa aktarma

Yeni Varlıkları Ayıkla işlevi ve Adobe Generator’ı kullanarak SVG grafiklerini dışa aktarın. Çıktı, tüm tarayıcılarda mükemmel şekilde ölçeklenen içerikler için yol bilgilerini, katman stili bilgilerini ve daha fazlasını içerir.

Mercury Graphics Engine performans artışı

Odak Maskesi, Mercury Graphics Engine’in sağladığı performans artışı sayesinde üç kata kadar daha hızlı çalışıyor.

Ve çok daha fazlası

Diğer özellikler: Seçimler için yeni dolgu seçeneği, yeni Alev deseni komut dosyası ve daha fazlası.

Tüm sürüm ntlarını incelemk isterseniz bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Kaynak adobe.com