Adobe Muse – Metin Stilleri ve Web Font Nasıl Kullanılır?

284

Farklı metin özellikleri vardır. metin hazırlarken “Windows” üst menüsünden “Paragraph(paragraf) styles” veya “Character(karakter) styles” panellerini açarak kullanabilirsiniz. Karakter stilleri; bir metin karaktere ait özellikleri barındırır veya ona ait bir stil oluşturmamıza yararken paragraf stilleri; bir paragrafa ait genel özellikleri bize söyler biraz daha geniş kapsamlıdır. Herhangi bir metin kutusu açıp içine örnek bir metin yazıyoruz. İstediğimiz boyutta ve yazı tipinde ayarlıyoruz oluşturduğumuz bu metni paragraph styles kısmına ekleyebilmek için “Paragraph styles” penceresinin alt köşesinde bulunan “yeni stil oluşturma” butonuna tıklıyoruz. Paragraph style olarak ekleniyor. Özelliklerini istediğimiz gibi değiştiriyoruz. System Fonts(sistem içerisinde bulunan fontlar) yazdığımız yazıları dışarıya aktarımla image olarak aktarır. İstediğimiz farklı font seçenekleri için “Web Fonts” seçeneğine gelip “Add Web Fonts” linkine tıklıyoruz. Açılan fontlardan istediğimizi seçiyoruz.

Peki, Metin Stilleri ve Web Font nasıl kullanılır? Bu sorunun yanıtını yukarıdaki video eğitim içeriğinde sizin için hazırladık.

Adobe Muse ile SEO Teknikleri ve Siteyi Yayına Alma Video Eğitim Seti ile programla ilgili diğer sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Videmy ile iyi öğrenmeler.