Adobe Muse: Metadata ve Options

159

Adobe Muse ile arama motorlarına yardımcı metin + başlık + anahtar kelime + Google Analytics kodularını sayfalara ekleyebilmek için Page Properties / Sayfa Özellikleri penceresi ile yapabilirsiniz.Plan görünümünde düzenleme yapmak istediğiniz sayfaya sağ klik menüsü ile Page Properties / Sayfa Özellikleri pencereleresini açın.

Metadata kartı ile sayfa açıklaması (1 orta uzunluktaki cümle (en fazla 160 karakter), anahtar kelimeleri (3 veya 5 adet kadar) ve Google Analytics gibi <head> içine eklenecek kodları ekleyebilirsiniz.

Options / Seçenekler Kartı ile hazırladığınız sayfanın browser/tarayıcıda ki başlığını Page Options ile değiştirebilirsiniz. Buradaki Same as Page Name aktif ise Plan görünümünde verdiğiniz dosya adını ekleyecektir. Sayfanın arama motorları için hazırlanan Sitemap ‘e eklenmesini sağlayabilirsiniz. Widget ‘larda bulunan menü aracına eklenme seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

Web sayfalarında kullandığınız özel fontlar ile birlikte fontların setide yüklenir. Sayfa ve site hızını artırabilmek için Web Fonts bölümünden [Inherits from site] Default Subset ‘i seçin.

Sayfanın web browser/tarayıcılarda yatay/dikey kaydırmasını ayarlayabilirsiniz. Tarayıcıda görünen sayfa başlığının solunda görünmesi için bir favicon ekleyebilirsiniz.