Adobe Lightroom 5 – Ekim 2014

336

Adobe Photoshop Lightroom 5 için 6 EKim 2014 tarihi ile birlikte gelen yenilikleri alttaki listeden inceleyebilirsiniz.

Gelişmiş Düzeltme Fırçası

Lekelerin, beneklerin veya diğer dikkat dağıtan kusur ve hataların mükemmel bir çekimi bozmasına izin vermeyin. Lightroom 5’teki Gelişmiş Düzeltme Fırçası ile yalnızca fırça boyutunu değiştirmekle kalmayacak, fırçanızı hassas yollarda yönlendirebileceksiniz. İstenmeyen sahne öğeleri (hatta ince çizgiler gibi düzensiz şekillere sahip olanlar bile) kaybolup gidiyor.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Doğrultma

Eğik görüntüleri tek bir tıklatmayla düzeltin. Yeni Doğrultma aracı, görüntüleri analiz eder ve yamuk yatay ve dikey çizgileri algılayarak ufuk çizgisinin görünmediği çekimleri bile düzeltir.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Radyal Degrade

Görüntünüzdeki önemli parçaları daha esnek ve kontrollü şekilde vurgulayın. Radyal Degrade aracı, merkezden uzak vinyet efektleri veya tek bir görüntü içinde vinyet uygulanmış alanlar oluşturmanızı sağlar.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Akıllı Önizlemeler

Tüm kitaplığınızı yanınızda taşımadan görüntülerle kolaylıkla çalışın. Küçük boyutlu yedek görüntüler veya tam boyutlu görüntüler oluşturun. Bu dosyalarda yapacağınız tüm ayarlamalar veya eklediğiniz tüm meta veriler otomatik olarak orijinal dosyalara uygulanır.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Video slayt gösterileri

Çalışmalarınızı şık video slayt gösterileri halinde paylaşın. Durağan görüntüleri, video klipleri ve müzik parçalarını hemen her bilgisayar ve aygıtta görüntülenebilen yaratıcı HD videolar halinde bir araya getirin.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Lightroom mobile ile eşitleme

Görüntülerinizi dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde iPad’inizde düzenleyin ve organize edin. Akıllı telefonunuzdaki fotoğraflardan DSLR kameralarda çekilen ham görüntülere kadar her şeyi iyileştirin. Lightroom 5 ile tüm mobil düzenlemelerinizi masaüstünüzle otomatik olarak eşitleyin. Creative Cloud ile sunulur.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Konum tabanlı organizasyon

Görüntüleri konuma göre bulun, gruplayın ve etiketleyin veya bir fotoğraf yolculuğu tasarlayın. GPS özellikli fotoğraf makineleri ve kameralı telefonlardan konum verilerini otomatik olarak görüntüleyin.

Geliştirilmiş fotoğraf albümleri oluşturma

Görüntülerinizi bir araya toplamanızı sağlayan güzel fotoğraf albümleri oluşturun. Lightroom 5’te bulunan çok sayıda kullanımı kolay albüm şablonunu düzenleyerek özel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yalnızca birkaç tıklatmayla albümünüzü baskı için yükleyin.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Açık tonları ve gölgeleri kurtarma

Karanlık gölgelerde ve parlak ışıklı ortamlarda fotoğraf makinenizle çektiğiniz görüntülerdeki bütün ayrıntıları yansıtın. Artık zorlu ışık koşullarında mükemmel görüntüler ortaya çıkarmak için her zamankinden daha fazla güce sahipsiniz.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Gelişmiş siyah-beyaz dönüştürme

Siyah-beyaz görüntüleri daha güzel gösteren veya bozan tonal nitelikler üzerinde güçlü kontrol sağlayın. Görüntüleri gri tonlamaya dönüştürdüğünüzde sekiz renkli kanaldan alınan bilgileri hassas bir şekilde karıştırın.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Platformlar arası hızlı performans

En son Mac OS ve Windows® işletim sistemleri için sunulan platformlar arası 64 bit destek ile günlük görüntüleme görevlerini hızlandırın ve görüntüleri daha hızlı işleyin.

Sıkı Photoshop entegrasyonu

Bir veya birçok fotoğraf seçip Photoshop’ta otomatik olarak açarak piksel düzeyinde ayrıntılı düzenleme işlemleri yapın. Aldığınız sonuçları tekrar Lightroom’da anında görün. Adobe Creative Cloud ile Lightroom 5 ve Photoshop CC‘ye (ayrıca Adobe Premiere® Pro CC ve daha fazlasına) birlikte sahip olun.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Seçmeli ayarlama fırçaları

Tam olarak istediğiniz görünümü elde etmek için fotoğrafınızda hedeflediğiniz alanları ayarlamanıza olanak sağlayan esnek fırçalar sayesinde yaratıcı kontrolünüzü genişletin. Parlaklık, kontrast, beyaz ayarı, netlik, parazit azaltma, hare kaldırma ve daha pek çok ayarı seçmeli olarak ayarlayın.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Üstün parazit azaltma

Son teknoloji eseri parazit azaltma özelliğiyle yüksek ISO değerlerine sahip görüntülerinizden şaşırtıcı, doğal görünümlü sonuçlar elde edin. Görüntünün tamamına veya hedeflenen belirli alanlara parazit azaltma uygulayın.
Nasıl çalıştığını öğrenin ›

Deformasyona neden olmayan ortam

Sınır tanımadan denemeler yapmanıza olanak veren, deformasyona neden olmayan bir ortamda yaratıcılığınızı özgürce ortaya çıkarın. Orijinal görüntüleriniz her zaman değişmeden kalır; adımlarınızı kolaylıkla geri alabilir veya herhangi bir fotoğrafın birden çok versiyonunu kaydedebilirsiniz.

Geliştirme hazır ayarları

Görüntülerinize en sevdiğiniz görünümleri anında uygulayın. Geliştir ayarlarını hazır ayarlar olarak saklayın ve dilediğiniz zaman tek bir tıklatmayla diğer fotoğraflarınıza uygulayın. Uygulamada bulunan pek çok hazır ayarın yanı sıra Lightroom fotoğrafçıları ve uzmanları tarafından da binlerce hazır ayar sunulur.

Ve çok daha fazlası

Diğer özellikler: Geliştirilmiş Nokta Kaldırma aracı, Yerel Ayarlama Fırçası geliştirmeleri, Büyüteç kaplama ızgaraları ve kılavuzları, PNG dosyaları için tam destek ve daha fazlası.
Sürüm notlarının tamamına bakın ›