Adobe ID Nasıl Alınır?

1103

Adobe Creative Cloud uygulamalarını ücretsiz (1 Aylık Deneme Sürümü ile) kullanabilmek ve devamında diğer Adobe programlarını aylık/yıllık ödemeler ile kullanabilmek için bir Adobe Hesabına ihtiyacınız var.

Adobe web sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan GİRİŞ butonuna tıklayın.

videmy-adobe-hesabi-nasil-olusturulur2

Açılan sayfada orta altta bulunan Adobe ID Edinin linki ile yeni hesap oluşturma sayfasını açın.

videmy-adobe-hesabi-nasil-olusturulur3

Sayfa içinde İsim, ePosta, Şifre, Ülke, Doğum Tarihi bilgi girişlerini yapın ve Kullanım Koşulları ve Gizlilik İlkesi ‘ni onaylayın. Kaydol butonuna tıklayarak Adobe ID için başvurunuzu yapın. Herhangi bir sistemsel sorun veya şifrenin istenilen yeterliliğe sahip olmaması gibi bir hata ile karşılaşmadığınız sürece size otomatik olarak bir ePosta gönderilecektir.

Kayıt esansında kullandığınız ePosta hesabınıza giriş yapın ve gelen ileti içindeki doğrulama linkine tıklayın. Tıklama ile bir işlem yapılamıyorsa linki kopyala/yapıştır kullandığınız tarayıcıda siz açın. Doğrulama işlemi başarı ile tamamlandıktan sonra Adobe Web Sayfası ‘nı açın. Sağ üst köşede ki Giriş yap butonu tıklayın. Açılan kullanıcı girişi sayfasında ePosta adresi ve şifreniz ile giriş yapın.

videmy-adobe-hesabi-nasil-olusturulur4

Uygulamaları indirme sayfası için ilk olarak üst menüden Menü butonuna, daha sonra açılan pop-up pencereden Tümünü Gör ‘e tıklayın.

videmy-adobe-hesabi-nasil-olusturulur5

Açılan sayfada alta bulunan Creative Cloud uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve kurun. Kurulum sonrasında Adobe ID girişi yaparak programların kurulumunu yapabilirsiniz.