Adobe Creative Cloud web sitesinden nasıl yüklenir?

479

Adobe® Creative Cloud® bilgisayara yüklerken kullanabileceğiniz web sitesinden yükleme yöntemini inceliyoruz. Yazı içindeki linklere tıklayarak direkt ilgili sayfaları açabilirsiniz.

İlk işlem olarak creative.adobe.com web sitesini açın. Eğer bir Adobe ID hesabınız varsa sağda e-posta/şifre girişi yaparak İndirme Merkezi sayfasını açabilirsiniz. Eğer Adobe ID yok ise “Kullanmaya Başlayın” butonuna tıklayarak üyelik planlarının görüntülendiği sayfa ile yeni kayıt oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Adobe-Creative-Cloud-Giris-ve-Yeni-Kayit-Sayfasi

Kısaca Adobe ID nasıl oluşturulacağını inceleyelim.

adobe-creative-cloud-uyelik-planlari-sayfasi

Adobe CC Planlar sayfasını açarak öncelikle bir plan seçmelisiniz. Herhangi bir ödeme yapmadan Adobe CC‘yi 1 ay boyunca deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Deneme süreci boyunca yazılımlar ve araçlarda neredeyse herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Sadece 1 aylık yani 30 günlük bir kullanım süresi bulunuyor. Kısıtlama altında ki DPS Single Editions, Behance ProSite gibi servislerdir.

adobe-creative-cloud-ID-olusturma-sayfasi

“Ücretsiz Deneyin” butonuna tıklayarak yukarıda görüntülenen formu doldurun. “Oluştur” butonuna tıklayarak formu gönderdikten sonra belirttiğiniz e-posta adresinize bir onay e-postası gelecektir. İçerikteki linki tıklayarak onaylama işlemini tamamlayabilirsiniz.

adobe-creative-cloud-indirme-merkezi-sayfasi

Evet, yeni bir Adobe ID oluşturduk ve creative.adobe.com ‘a giriş yaptık. İndirme Merkezi sayfasında bulunan programlardaki “İndir” butonlarına tıklayarak açılan sayfada indirme işlemini başlatabiliriz.

adobe-creative-cloud-program-yazilim-yukleme

Eğer Adobe Creative Cloud uygulamasını daha önce bilgisayarınıza indirip kurmadıysanız yükleme işlemi olarak ilk Creative Cloud uygulamasını otomatik olarak yapılmasını isteyecektir. Devamında istediğimiz programı indirme/kurma işlemini devam ettirecektir.

Adobe-Creative-Cloud-Uygulamasi-Indirme

Creative Cloud uygulaması üzerinde ki “Uygulamalar” sekmesi altında yüklenmiş ve yüklenmeyi bekleyen uygulamaları görebilirsiniz. Ayrıca yüklü programlar üzerindeki güncellemeleri de bu bölümden yapabilirsiniz.

adobe-creative-cloud-uygulamasi-apps-penceresi

Herkese başarılar, Sevgilerle…